Údržba oblečení


Aby byly zachovány funkční vlastnosti oblečení v co nejlepším stavu, musí se s ním správně zacházet. Proto pozorně čtěte etikety se symboly údržby natištěné nebo našité na výrobku a údržbu vždy provádějte v souladu s těmito symboly. Výrobky perte v pračce na šetrný program s nízkou teplotou. Použít můžete běžné prací a ošetřující prostředky, ale pro udržení všech funkčních vlastností doporučujeme prát ve speciálních pracích prostředcích HEY SPORT , které jsou k zakoupení i na našem eshopu. Nepoužívejte aviváž. Prádlo perte naruby a věnujte pozornost zipům, plastickým nášivkám atp., které mohou způsobit u jemnějších pletenin zatržení.

  Jak pečovat o merino vlnu

Merino vlna je nejdokonalejším přírodním vláknem současnosti. Je jemná, výborně izoluje, má výborné termoregulační vlastnosti, pohlcuje vlhkost a nepříjemné tělesné pachy i při dlouhodobém nošení. Aby byly zachovány přírodní vlastnosti merino vlny a oblečení v co nejlepším stavu, musí se s ním správně zacházet. Vlněné výrobky perte až tejdy, když jsou skutečně znečištěny. Výrazně tím prodloužíte životnost oděvu. Bezpodmínečně provádějte údržbu dle uvedených symbolů na každém oděvu. Při praní v pračce používejte šetrný program na vlnu. Prádlo můžete za nízkých teplot sušit v sušičce.  

Praní a skladování

Před praním obraťte prádlo naruby. Používejte výhradně prací prostředky určené na vlnu. Doporučujeme MERINO WASH. Běžný prací prostředek je alkalický a obsahuje enzymy, které mohou narušit funkci vlněného vlákna. Při praní nepoužívejte aviváž. Před prvním nošením doporučujeme nové spodní prádlo vyprat. Při prvním praní perte prádlo samostatně nebo se stejně barevnými oděvy, aby se zamezilo obarvení ostatního oblečení při případném uvolnění barvy. Lehké oděvy (funkční prádlo) lze pro usušení pověsit na šňůru. Těžší vlněné oděvy (svetry, mikiny) je třeba sušit volně rozprostřené, položené na sušáku. Jelikož je vlna velice jemný přírodní materiál, může být napadena moly. Proto nutně používejte při skladování přípravek proti molům. Bezpodmínečně provádějte údržbu podle uvedených symbolů na každém oděvu! Případná reklamace se nevztahuje na mechanické poškození tkaniny uživatelem a na dírky ve tkanině způsobené moly.

Jak zamezit mechanickému poškození funkčního prádla

Vlákna, která používáme na funkční prádlo (zejména střižná vlákna), jsou velice jemná. Dávají výrobku jeho jedinečné vlastnosti. Může to však být na úkor jeho mechanické odolnosti při oděru. Střižná příze, zajišťuje funkční vlastnosti tkaniny či pleteniny. Příze odvádí vlhkost a zároveň slouží jako tepelná izolace. Pro dosažení hřejivosti, jsou vlákna v přízi méně zakroucená a mají tak větší tendenci k tvz. žmolkování.

Abyste se vyvarovali poškození funkčního prádla, je nutné dodržovat zásady vhodného zacházení. Budete-li přímo na prádle nosit batoh nebo jej vystavovat podobné mechanické námaze, může prádlo žmolkovat. Není to funkční závada ale pouze estetický nedostatek. Doporučujeme se tedy vyhnout přímému kontaktu s hrubšími strukturami (např, batoh, koberce, podšívky u bund, nešetrné praní, suché zipy apod.) Tento způsob poškození materiálu pak nemůže být předmětem reklamace.

Veškeré další dotazy směřujte na info@progress-cz.cz.

Výše uvedené informace nejsou vlastnostmi značky, ale platí pro kvalitní funkční prádlo všeobecně.